دوره های کوچک‌سال

متقاضیانی که حداقل ۷ و حداکثر ۱۶ ساله هستند می توانند در این دوره ها شرکت کنند. این دوره ها شامل ۲۴ ترم ۱۶ جلسه ای است که هر جلسه ۲ ساعت به طول خواهد انجامید. هر جلسه به دو بخش تقسیم می‌شود: مدت زمان بخش نخست نود دقیقه است که طی آن مدرس اصلی (main teacher) به تدریس سرفصل مصوب آموزشگاه (که در تصویر قابل مشاهده است) می پردازد. در ۳۰ دقیقه پایانی مدرسیار (assistant) از طریق مباحث آزاد، بازی ها و روش های مشابه سعی خواهد کرد بر تقویت مهارت گفتاری تمرکز کند.

دوره های کوچک‌سال را می توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد:

بخش نخست یا مقدماتی (از سطح F تا پایان CK2)

در این بخش تمرکز بر تدریس الفبای انگلیسی، اعداد، رنگ‌ها و حیوانات است. زبان آموزان در این سطح می‌توانند به نوشتن و بیان کردن کلمات و جملات کوتاه بپردازند.

بخش میانی (از سطح CK3 تا پایان CK15)

در این قسمت، هدف تربیت زبان آموزانی است که به آسانی درباره زندگی خود گفتگو کنند و اطلاعات مشابه را نیز به آسانی دریافت کرده و متوجه شوند. در این دوره تمرکز بر مهارتهای شنیداری و گفتاری و زیر مهارت های تلفظ، واژگان و دستور زبان های مقدماتی خواهد بود. در پایان سطح CK15 تمامی زبان آموزان موظف به شرکت در یک آزمون جامع آموزشگاهی خواهند بود که در صورت قبولی به سطح بعد پذیرش خواهند شد.

بخش پایانی ( از سطح EG1 تا EG6 )

در این قسمت، هدف اصلی تکمیل دانش دستوری و واژگان زبان‌آموزان از طریق مطالعه‌ی رمان‌هایی خواهد بود که به گروه سنی نوجوانان اختصاص دارد. در این دوره‌ها مهارت شنیداری ایشان نیز از طریق تمرکز بر انیمیشن‌ها ارتقا می‌یابد. مهارت‌های زبانی زبان‌آموزان در پایان این دوره در سطح B1 (معادل تقریبی ۵.۵ آیلتس) خواهد بود.


در پایان سطح EG6 زبان آموزان موظف به شرکت در یک آزمون جامع آموزشگاهی خواهند بود که در صورت قبولی به سطح بعد (I1) راه می‌یابند.


بخش بزرگ‌سال (از سطح I1 تا I6 )

با توجه به تمرکز عموم آموزشگاه های زبان بر مهارتهای کلیدی گفتاری و شنیداری دو مهارت خواندن و نوشتن به نسبت مهجور مانده اند. به همین دلیل آموزشگاه نوین در نظر دارد با تاکید بر این دو مهارت در این دوره، فارغ‌التحصیلان خود را در هر چهار مهارت اصلی توانا سازد.

در نهایت لازم به یادآوری است که دو سطح A2 و B1 سطوح مروری آموزشگاه می باشند که بدون سرفصل تعیین شده اند. اهدف ین دو سطح که دقیقا بعد از دو امتحان جامع آموزشگاه قرار دارند توانمندسازی زبان آموزان در مهارتهایی است که نتیجه آنها احتمالا در آزمون جامع رضایت بخش نبوده است.

بر این اساس به فارغ‌التحصیلان آموزشگاه مدرک B2 آموزشگاهی اعطا خواهد شد.
ورود به پنل